Květen 2014

Jak změnit téma na svém Tumblr

18. května 2014 v 9:52 | Wendelín Simpson* |  Tumblr
Takže se dostáváme k těžší části a to ke změně tématu na Tumblr. Nejdříve si otevřeme naši webovku a nahoře vpravo dáme ,,Edit theme". Ukáže se nám tohle:
imagebam.com
Na levé straně se nám ukáže lišta s pomocnými úpravami, kde si můžete nastavit font (neboli styl písma), právě to téma, také můžete přidat odkazy na svůj instagram, ask, facebook atd. Je tam toho strašně moc, o některých ani nevím co znamenají. Takže pokračujeme, nahoře v levé liště si dáme ,,Edit HTML", je to úúúúplně nahoře. Ukáže se nám toto:
imagebam.com
Celý kód vybereš a smažeš, nesmí tam zůstat nic. Teď si můžeš nastavit svoje vlastní téma, které si můžeš vybrat např. tady a nebo tady. Víc stránek asi nemám. Prvně si vyber téma podle pozadí a potom podle seskládání příspěvků, každý je jiný - já si pro příklad beru např. tenhle vzhled:
imagebam.com
Zkopírujete HTML kód a vložíte právě do toho volného místa, kde jste smazali ta nekončící slova (jiné téma). Pak dáte ,,Update Preview". Pokud Vám to vyhovuje, dáte ,,Save". (možná než to načte, tak to bude dýl trvat)
imagebam.comTak snad Vám to pomohlo.

Jak pracovat s Tumblr

17. května 2014 v 23:05 | Wendelín Simpson* |  Tumblr
(omlouvám se, že je to jiným písmem než předešlý nadpisy)
Takže přidávám článek o tom, jak pracovat s tumblr a co všechny značky na tumblr znamenají.
imagebam.com

Orientujte se podle barev
červená - nastavení
imagebam.com

V nastavení si můžete nastavit pozadí (neboli úvodní fotku jako je na facebooku), profilový obrázek a taky název webu. Pak také jazyk (ovšem češtinu tumblr nepodporuje), jestli chceš dostávat anonymní otázky (nedoporučuji, radši si tam pak dejte odkaz na ask), změnit vlastně tu celkovou adresu apod.
oranžová - vyhledávání obrázků, textů atd.
růžová - ukáže se ti tvoje webovka
fialová - taktéž nastavení, ale tentokrát nastavení vzhledu webovky
imagebam.com

K této části se dostanu později, zde budete nastavovat téma webu, přidávat počítadlo, písničky atd.
modrá - osoby, které máš ve sledování a jejíž příspěvky se ti budou ukazovat na hlavní stránce
zelená - kliknutím na různé ikony přidáte vlastní obsah, to já osobně nedělám skoro vůbec, radši něco reblognu

Reblog
Reblog je něco jako sdílení na facebooku. Když sdílíte obrázek z nějaké stránky, ukáže se na vašem profilu. Stejné je to i s tumblr. Když si najdete nějaký pěkný obrázek ve vyhledávání a chcete ho mít i na svém webu, dáte tuto ikonku - reblog. Neberete nikomu autorská práva, vše je legální. Všichni reblogují. I když přidáte někdy něco vy, lidi to od vás budou reblogovat.

Snad je to vše a na nic jsem zapomněla, teď už to budou jen těžší a těžší návody. Těšte se na přidání hudby do svého blogu, změny téma apod. :) Kdybyste si s čímkoliv nevěděli rady, přidejte si mě na facebooku a nebo mi pište na ask (spíše to druhý, jelikož na fb si nepřidávám každého).